Stylowe dodatki do mieszkania
Wednesday October 17th 2018

Karnisze metalowe – piękna oprawa okna

Okna w każdym domu zajmują bardzo istotna przestrzeń, dlatego warto zadbać o ich piękną oprawę dostosowaną do wystroju wnętrza. Podstawą, od której zaczynamy są karnisze metalowe, będące nie tylko elementem nośnym dla firan i zasłon, ale także ciekawą ozdobą.

Karnisze pojedyncze

Pojedyncze karnisze metalowe na wspornikach przykręcanych do ścian są zakończone ozdobnymi elementami zabezpieczającymi. Mocne żabki przytrzymują firanki i łatwo się je przesuwa. Elegancki design sprawia, że całość oprawy okna wygląda lekko, ale także solidnie.

Podwójne karnisze metalowe

Większość osób wybiera podwójne karnisze do zawieszenia kompletu – firana z zasłoną. Zamontowanie takich karniszy metalowych jest bardzo proste, a wygląda niezwykle efektownie w każdym wnętrzu oraz daje pewność, że całość jest solidnie zabezpieczona.

Modele karniszy – kolory i detale

W handlu dostępne są zarówno karnisze metalowe o nowoczesnym stylu – proste, eleganckie, jak i patynowane, które pasują do wnętrz rustykalnych. Można wybrać spośród srebrnych lub złotych, z połyskiem lub satynowych, a także zwracając większą uwagę na gałki zabezpieczające o różnych, ciekawych kształtach.

Z pewnością jest w czym wybierać i do każdego wnętrza dobierzemy odpowiedni wzór karniszy metalowych, podkreślając charakter wnętrza domu czy mieszkania. Istotną sprawą jest łatwość samodzielnego zamontowania oraz ich trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne.

 

Related Tags:

More from category

Jak uatrakcyjnić aranżacje okien w domu?
Jak uatrakcyjnić aranżacje okien w domu?

Ładnie i stylowo zaaranżowane okna dodają uroku każdemu wnętrzu. Warto zatem pomyśleć o tym, aby trochę [Read More]

Jak osłonić okna w sypialni?
Jak osłonić okna w sypialni?

Większość ludzi lubi mieć możliwość zasłaniania okien w sypialni z czysto praktycznych względów. Sypialnia to [Read More]

Pomysły na osłonięcie okien w sypialni
Pomysły na osłonięcie okien w sypialni

Sypialnia to pomieszczenie, w którym ze względów praktycznych warto móc zasłaniać okna. Dzięki temu nasz komfort [Read More]

Czy rolety sprawdzą się w każdym domu?
Czy rolety sprawdzą się w każdym domu?

Zwykle każdy z nas chce mieć możliwość zasłonięcia okien jeżeli nastąpi taka potrzeba, natomiast nie każdy [Read More]

Interesting Sites

    Archives